Kültür Nedir?

Hakkımızda

              NEDEN   BURSADAKÜLTÜR?                       

      Yeri geldiğinde kentimizin Türkiye'nin 4. büyük şehri olduğunu gururlanarak (?) söyleriz. Fakat konu kültür sanat etkinliklerine gelince, bu tür etkinliklerin yetersiz ve dağınık, bu tür etkinliklerde bulunan çevrelerin ise birbirinden habersiz olduğunu görmezden geliriz. Bir anket çalışmasına göre Bursa'nın nüfusunun % 41'i ilkokul mezunu. Böyle bir ortamda kültür sanat etkinlikleri açısından umutlu olmak zor. Fakat yine de "iyi ki var" diyeceğimiz oluşumlar, "çok güzel oldu" dediğimiz etkinliklere imza atıyorlar. Site, bu kişileri, kurumları ve etkinliklerini tanıtabilme ihtiyacından doğdu.


    İkinci amacımız "kentlilik bilincinin" oluşmasına katkıda sağlamaktır. Yaşayanlarının karnını doyuran bu kentin, zihinlerin ve ruhların doyumunu sağlamasına da yardımcı olmaya çalışıyoruz.

    Eksikliğimiz mutlaka vardır. Fakat iyi niyetli çabanın esas olduğuna inanıyoruz. Hayatın çok renkliliği içinde, kültürle ilişkide olan herkese eşit mesafede durarak sitenin sayfalarında yaşam hakkı tanıyoruz. Bursa'nın kültür hayatında yeri olması gereken herkese açığız. İletişim adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Önerilerinizle bize yardımcı olmanızı bekliyoruz.
      Siz Bursa'nın "Kültür İnsanları" !
                 Yeriniz burası.
               HOŞ GELDİNİZ...       

               alperca@hotmail.com                       Bursadakultur

Bu sitenin son güncelleştirilme tarihi 13/03/23